Kuid isegi saledatel inimestel võib see nahahaigus tekkida.

Kuid isegi saledatel inimestel võib see nahahaigus tekkida.

Lisaks nendele teguritele võib teie nahk vananedes tõenäoliselt lõtvuda, kuna see kaotab oma elastsuse ja muutub õhemaks. See suurendab tselluliidi kasvu ohtu kõige silmatorkavamates kehapiirkondades.

Geneetika

Geneetika mängib rolli tselluliidi nahaprobleemide kasvus. Tselluliidi tekkeks on vaja teatud geene. Seega on nende geenidega inimesed vastuvõtlikumad tselluliidiprobleemidele. Geneetika mängib oma rolli ka inimese ainevahetuse kiiruse, nahaaluse rasva jaotumise, vereringe taseme ja rahvuse määramisel. Kõik need geneetilised tegurid aitavad kaasa tselluliidi kasvule.

Dieet ja elustiil

See, mida sööte ja kuidas te oma elustiili juhite, mängib olulist rolli teie tselluliidi tekkeriski vähendamisel, hoolimata sellest, et see nahahaigus ei ole põhjustatud toksiinidest.

See on põhjus, miks inimestel, kes söövad liigselt süsivesikuid, rasva ja soola ning väga vähem kiudainerikkaid toite, on suurem risk tselluliidi tekkeks. Peale selle on tselluliidi nahahaigus rohkem levinud inimestel, kes suitsetavad palju, kes on istuva eluviisiga või ei tee üldse trenni või kes on ametis või istuvad või seisavad harjumuspäraselt pikemat aega ühes asendis. .

Need, kes kannavad tihedat aluspesu, mille tagumik on elastne, takistab nende verevoolu selles piirkonnas, mille tulemusena tekib siin aja jooksul tselluliit.

Liigne kehakaal

Inimestel, kellel on liigne keharasv või rasvumine, tekib tselluliidist nahahaigus sagedamini. Seda seetõttu, et kehapiirkondades, kus see nahahaigus tekib, nagu reied, tuharad, puusad ja alakõhus, on rasva kogunemine endiselt kõrge. Kuid isegi saledatel inimestel võib see nahahaigus tekkida. Tavaliselt tekib tselluliit pärast 25. eluaastat, kuid see võib mõjutada ka noori, sealhulgas noorukeid.

Riskitegurid

Naised kuuluvad tselluliidi naha seisundi kasvu osas kõrge riskirühma. Paljudel juhtudel tekib naistel tselluliit vahetult pärast puberteeti. Selle põhjuseks on asjaolu, et naiste kehas jaotub rasv tavaliselt nende reitele, puusadele ja tuharatele, mis on tselluliidi levinumad piirkonnad.

Ka vanusega suureneb tselluliidi tekke riskifaktor, kuna nahk kaotab oma normaalse elastsuse. Seetõttu langeb ja tekib nahapinnale ebaühtlane tükiline välimus.

Koos kaalutõusuga hakkab tselluliit muutuma märgatavamaks. Kuid isegi mõnel kõhnal inimesel võib tekkida tselluliit. See nahahaigus esineb peredes, mis tähendab, et kui mõnel vanemal on see nahaprobleem, on nende lastel suur risk selle nahahaiguse tekkeks mingil või teisel eluperioodil.

Raseduse ajal, kui naistel tekib tõenäoliselt liigne rasv ja nad elavad istuvamat eluviisi, on neil oht selle nahahaiguse tekkeks. Samuti on passiivse eluviisiga inimestel suurem risk tselluliidi tekkeks.

Ravi

Meditsiinivaldkonnas on tselluliidi eemaldamiseks välja pakutud palju ravimeetodeid, kuid ükski neist pole teaduslikult kinnitatud ega uuringutega toetatud.

Ameerika Dermatoloogiaakadeemia (AAD) on saanud palju tehnikaid, mis aitavad parandada naha tselluliidi väljanägemist, purustades nahapinna all olevad sidekoe ribad.

Erinevatest tselluliidi eemaldamiseks saadaolevatest ravimeetoditest on akustilise laine teraapia see, mis kasutab helilainete edastamiseks käeshoitavat seadet. Kuigi see teraapia võib anda positiivse tulemuse, on selle läbimiseks vaja mitu seanssi.

Laserravi on populaarne tehnika tselluliidi välimuse parandamiseks. Tulemus võib kesta ühe või mitu aastat. Selle ravimeetodi korral sisestatakse kahjustatud naha alla väga väike lasersond. Pärast seda lastakse välja laser, mis aitab sidekoe ribasid lõhkuda. Samuti stimuleerib see kollageeni valgu tootmist, mis aitab nahal paksendada, et anda sellele ühtlane tekstuuri või välimus.

Vaakumkoe vabastamine on veel üks tehnika, mille käigus vabastatakse täpne kude ribade lõikamise kaudu väikese labaga seadme abil. Sideribade läbilõikamisel liigub aluskude kohe ülespoole, täites nahapinna all oleva tühimiku, mis aitab tõhusalt eemaldada tselluliidi. Selle teraapia mõju võib kesta kolm aastat, kuid selle eduandmete aruanne on piiratud.

Subcison on veel üks tehnika tselluliidi väljanägemise vähendamiseks. Selle protseduuri käigus sisestab dermatoloog nõela kahjustatud nahapiirkonna alla, et purustada sidekoe ribad. AAD aruande kohaselt võib selle ravi tulemus kesta 2 või rohkem aastat.

Endermologie on teraapia, mille käigus tehakse sügavmassaaži vaakumitaolise aparaadi abil, mis aitab kahjustatud nahka tõsta. Selle ravi on heaks kiitnud Ameerika Ühendriikide (USA) Toidu- ja Ravimiameti (FDA) osakond, kuid nagu AAD ütles, on väga vähe tõendeid selle toimimise kohta.

Karboksüteraapia on teine ​​meetod, mille käigus süsihappegaasi sisestatakse naha alla. See aitab eemaldada teatud koguse tselluliiti, kuid see on seotud kõrvaltoimetega, nagu verevalumid ja ebamugavustunne pärast protseduuri lõpetamist.

Lonithermie tselluliidi vähendamise meetod, selle protseduuri käigus kaetakse kahjustatud nahapiirkond spetsiaalse muda või saviga ja seejärel mähitakse see kilesse. Pärast seda rakendatakse sellele elektrivoolu. See ravimeetod ei ole osutunud tõhusaks.

Laser-rasvaimu, selle ravimeetodiga eemaldatakse tselluliidi kahjustatud piirkonnast väike kogus rasva. See sisaldab aga ohtu, et tselluliidist tekkinud lohk süveneda. Selle meetodi tõhusust tselluliidiprobleemide vähendamisel ei ole uuringud tõestanud.

Kiiritusravi, see raviteraapia hõlmab tselluliidi vähendamist selle kuumutamise teel. Selle raviga saadavad tulemused kestavad aga vaid lühikest aega.

Ultraheli liposkulptuur, selle ravimeetodi eesmärk on hävitada tselluliiti põhjustav rasv. Selle protseduuri tõhususe tõestamiseks on aga vähe uuringuid.

Ülalmainitud ravimeetodid annavad segase tulemuse. Kuid meetodid, mida AAD rangelt keelab kasutada, hõlmavad mesoteraapiat, mis hõlmab ainete segu naha alla süstimist. Samuti on krüolipolüüsi tehnika heakskiitmata meetod, mille käigus rasv külmutatakse.

Ravimid & Kreemid

On välja pakutud mõned ravimid ja kreemid, mis toimivad tselluliidi kasvu eest vastutavate rasvkudede vastu. Mõned uuringud toetavad selliste ravimite kasutamist, mis võivad stimuleerida rakkude ainevahetust ja vereringet. Kuid neid ei ole testitud või need ei ole osutunud tõhusaks.

Kofeiinirikkad kreemid võivad parandada tselluliidi väljanägemist. Seda seetõttu, et kofeiinil on võime rakke dehüdreerida, mis muudab need vähem nähtavaks. Samamoodi on Retinooli kasutamine veel üks hea viis tselluliidi väljanägemise vähendamiseks.

See toimib paksendades nahakihti, muutes tselluliidi vähem nähtavaks. Märgatava tulemuse saavutamiseks peaksid inimesed neid kreeme kasutama püsivalt vähemalt 6 kuud. Need kreemid on Internetis hõlpsasti saadaval. Kuid enne mis tahes kreemi kasutamist tehke esmalt plaastri test, et vältida kõrvaltoimete ohtu, nagu näiteks retinooli kasutamine, mis on mõnel inimesel põhjustanud ebasoodsat mõju, näiteks südamevalu.

Kodused abinõud

Lisaks ülalmainitud ravimeetoditele võite oma tselluliidist vabanemiseks kasutada mõnda kodust abinõu isegi enne invasiivse protseduuri otsest kasutamist. Mõned ohutud ja tõhusad kodused abinõud on järgmised:

Treening – keharasva vähendamiseks tehke rutiinset treeningplaani. Saate oma programmis kombineerida selliseid harjutusi nagu aeroobika ja jõutreening. See aitab teil liigset keharasva kiiresti põletada, mis muudab teie tselluliidi vähem nähtavaks. Samuti näeb toonuses ja vormis keha loomulikult pringim ja lämmatab.Hoidke oma keha hüdreeritud – dehüdratsioon muudab teie tselluliidi nähtavamaks. Veelgi enam, kui juua rohkelt vett, jääb keha loomulikult toksiinidest vabaks, kuna see uhub kehast kergesti välja. Naistel, kes on selle nahahaiguse kõige sagedasemad ohvrid, soovitatakse iga päev juua vähemalt 8–9 klaasi vett.Naha kuivharjamine – selleks võite kasutada kehaharja või naturaalset taimset loofa ja harjata kuiva nahka vähemalt viis minutit. Alustage jalgadest ja liigutage ringjate liigutustega õrnalt ülespoole. See tehnika ergutab vere- ja lümfivoolu ning aitab eemaldada olemasolevad surnud naharakud ning soodustab uute naharakkude kasvu. See meetod stimuleerib närvisüsteemi ja toetab võõrutusprotsessi. Tehke seda enne vanni või duši all käimist.Sööge tasakaalustatud toitumist – igapäevane dieet mängib olulist rolli rasva kogunemises kehas, mis on tselluliidi nahaprobleemide algpõhjus. Seetõttu peate selle seisundi loomulikuks ravimiseks hakkama oma igapäevasesse toidukorda lisama tasakaalustatud ja tervisliku toitumise rutiini.

Sööge rohkem kiudainerikkaid toite ning vähendage kõrgelt töödeldud ja suhkrurikaste toitude tarbimist, mis põhjustavad toksiinide ja rasvade ladestumist kehas. Tervisliku kehakaalu säilitamisega saate muuta oma tselluliidi vähem märgatavaks. Loobuge suitsetamisest ja vähendage liigset alkoholitarbimist, kuna need halvad harjumused suurendavad toksiinide taset kehas.

Õunasiidri äädikas – ACV tarbimine võib aidata kiiret rasvapõletust, mis aitab vähendada tselluliiti. Joo üks supilusikatäis õunasiidri äädikat, mis on lahjendatud vees kaks kuni kolm korda päevas, kuni märkate oma rasvasisalduse vähenemist ja tselluliidi välimuse paranemist. Saate selle isetegemise tooteulevaade.top vahendit kasutada ka kahjustatud nahapiirkonnale. Segage võrdne kogus vett ja õunasiidri äädikat ning kandke see lahus otse kahjustatud nahapiirkonnale. Jätke see mõneks minutiks ja seejärel loputage see veega maha.

Soovitatav on keskenduda looduslikele ja kulutõhusatele protseduuridele, et ravida tselluliidist nahahaigust ja oodata paar kuud, enne kui otsustate ravida, mis on piisavalt kulukas ja isegi ei pretendeeri pikaajaliste tulemuste saavutamisele.

Vaadake artiklite allikaid"">Vaadake artiklite allikaidhttps://www.medicalnewstoday.com/articles/149465#treatment-and-removalhttps://www.healthline.com/health/cellulite#topical-treatmentshttps://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/cellulite/symptoms-causes/syc-20354945

Millised on parimad toidulisandid kehakaalu langetamiseks?

Kaalulangetamiseks mõeldud toidulisandid võivad olla väga kasulikud keha ainevahetuse käivitamisel ja aidata teil käivitada kaalulangusprogrammi, mis eemaldab liigsed kilod ja säilitab tervisliku kehakaalu.

Kaalulangetamiseks mõeldud toidulisandeid ostes peate teadma oma üldist tervislikku seisundit. Pidage meeles, et kõrge vererõhu, südame- või neeruprobleemidega inimesed peavad enne toidulisanditega kaalulangusprogrammi alustamist nõu küsima. Toidulisandid sisaldavad sageli stimulante, mis võivad neid seisundeid mõjutada.

Parimad kehakaalu langetamiseks mõeldud toidulisandid on kõik, mis sisaldavad keha toetamiseks kaalulangetamise ajal olulisi toitaineid. Organismi toetamiseks peavad need sisaldama vitamiine, elektrolüüte ja looduslikke aineid, mis soodustavad keha rasvapõletust. (Vt joonis 1)

Kõige turvalisem ja loomulikum alternatiiv sünteetilistele kaalulangetuslisanditele on taimsed toidulisandid. Need on kapslite, tablettide või vedelal kujul ning neid on lihtne saada Internetist või kohalikust toidupoest, apteekidest või vitamiinipoodidest.

Joonis 1: Toidulisandid kehakaalu langetamiseks

Foto on antud veebisaidilt weinberggroup.com

Millised on head taimsed toidulisandid kehakaalu langetamiseks?

On mitmeid ohutuid taimseid toidulisandeid, mis võivad aidata kiirendada ainevahetust ja julgustada keha rasva põletama. Paljud neist on ka kehale väga tervislikud. Siin on nimekiri ravimtaimedest, mis on ohutud ja tõhusad toidulisandid kehakaalu langetamiseks:

Rohelise tee ekstrakt – stimulantRohelise kohvi ekstrakt – stimulantKitosaan – rasva blokeerijaMõru apelsin – stimulantSenna – lahtistav/blokeerib rasvade imendumistGuarkummi – blokeerib rasvade imendumistKroompikolinaat – suurendab insuliini aktiivsustAloe Vera – puhastav/rasva blokeerija

Kaalu langetamiseks mõeldud toidulisandites on palju rohkem taimseid koostisosi. Hea toidulisandi valimisel on kõige olulisem jälgida ravimtaimi, mis võivad põhjustada kõrvaltoimeid või ravimite koostoimeid.

Millised on toidulisandite võimalikud kõrvalmõjud kehakaalu langetamiseks?

Kõik, mis tõstab organismi ainevahetust, võib olla ohutusprobleemiks, kui teil on südamehaigus või kõrge vererõhk. Stimulandid, mida isegi “looduslikena” reklaamitakse, võivad tõsta südame löögisagedust või vererõhku. Neid tuleks kasutada ettevaatusega ja ainult soovitatavates annustes, isegi tervetele inimestele.

Toidulisandid, mis takistavad rasvade imendumist, võivad samuti põhjustada kõhulahtisust ja elektrolüütide kaotust. Kõike, millel on lahtistav toime, tuleks võtta koos rohke vedeliku ja toiduga või toidulisanditega, mis asendavad elektrolüüte. Jällegi, need ei tohiks ületada soovitatud annuseid.

Diabeetikud peavad olema insuliini aktiivsust suurendavate toodetega ettevaatlik. Midagi sellist võtmine koos teiste diabeediravimitega võib põhjustada tõsist hüpoglükeemiat või “madalat veresuhkrut”.

Joonis 2: Tervisliku kaalulangetamise näpunäited toidulisandite kasutamisel

Foto: WebMD.com loal

Tervislikud kaalulangetamise näpunäited toidulisandite kasutamisel

Lisaks kõrvalmõjudele võivad kehakaalu langetamiseks mõeldud toidulisandid olla väga kasulikud, et aidata kehal alustada liigset rasva põletamist. Toidulisandid ei saa üksi kaalulangust põhjustada. Toidulisandid peavad olema tervisliku toitumise ja treeningprogrammi osa, et need toimiksid kõige tõhusamalt. (Vt joonis 2)

1)      Kaaluge end kord nädalas ja mõõtke oma vöökohta. Igapäevane kaalumine võib vee juurdekasvu või -kaotuse tõttu kõikuda, täpsem on kaaluda vaid kord nädalas. Vöökoha mõõtmine aitab teil jälgida ka tegelikke kaotusi.

2)      Sööge tervislikult ja tasakaalustatult ning ärge jätke toidukordi vahele. Lisage kindlasti toiduained kõikidest toidugruppidest. Ei ole kasulik pidada kiirdieete, mis julgustavad teatud toidugruppidest loobuma. Kõik toidugruppides mõõdukalt ja õigete portsjonite suurustega on kasulik nii teile kui ka teie dieedile.

3)      Alustage treeningplaani koostamist ja pidage sellest kinni. Hea viis treeningplaani alustamiseks on alustada väikesest ja liikuda edasi. Lõunapausidel majas ringi jalutamine ja hommikune jooga on lihtne viis alustada. Saate lisada igapäevase õhtuse sörkjooksu või kerge jõutreeningu ja sealt edasi liikuda. Kardio on kiireim viis rasvapõletuse parandamiseks, kuid kui te pole mõnda aega treeninud, alustage aeglaselt.

4)      Võtke lõunasöök tööle ja vältige kiirtoitu. Kiirtoidu söömine ei ole teie kehale tervislik. Need on süsivesikuid ja rasvu täis ning keha toiteks väga vähe toitaineid. Kui keha saab õige toitumise, ei pea ta kütusena rasvast kaalust pakkima.