Stáhněte břišní svaly na 10 sekund a pokračujte v hlubokém dýchání.

Stáhněte břišní svaly na 10 sekund a pokračujte v hlubokém dýchání.

Pestrobarevné ovoce a zelenina jsou plné antioxidantů, které mohou snížit zánět a snížit riziko srdečních onemocnění. Komplexní sacharidy, jako jsou ovesné vločky a hnědá rýže, mohou pomoci vašemu mozku produkovat více neurotransmiteru serotoninu, který zlepšuje náladu. A potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako je divoký aljašský losos, jsou spojeny se snížením úzkosti a deprese, stejně jako snížením zánětu.

6. Naplánujte si dovolenou.

Mít něco zábavného, ​​na co se můžete těšit, může být přesně to, co potřebujete, když se cítíte modře. Vzrušení a očekávání, které přichází s průzkumem destinace a plánováním nové, odpočinkové nebo dobrodružné dovolené, vám mohou pomoci zapomenout prostaline lze nalézt v lékárně na to, že je venku zima.

7. Podejte pomocnou ruku.

Ať už někomu podržíte dveře, pomůžete sousedům hlídat jejich psa nebo dobrovolně věnujete svůj čas vybudování komunitní zahrady, akt pomoci někomu jinému a nadřazení jeho potřeb nad vaše vám zvedne náladu. Když vidíte někoho se usmívat nebo slyšíte slova uznání, můžete se cítit dobře a zapomenout na to, co vás trápí.

8. Vezměte si vitamíny.

Během zimních měsíců je obtížné získat dostatek vitamínu D (také známého jako sluneční vitamín). I když suplementace není totéž jako skutečné zachycení některých paprsků, doporučuje se, aby přidání vitaminu D ke zvýšení hladiny v krvi pomohlo zvýšit produkci dopaminu a serotoninu, a tím zlepšit náladu. Před zahájením nebo zvýšením příjmu vitaminu D se ujistěte, že jste si nechali změřit hladinu v krvi (požádejte o test 25-OHD) a vždy se poraďte se svým lékařem nebo registrovaným dietologem, než začnete užívat jakékoli doplňky.

9. Buďte sociální.

Po nabitém společenském kalendáři svátků je snadné se cítit trochu osaměle s klidem, který často přichází se začátkem nového roku. Mít méně nabitý sociální kalendář může vést k pocitům izolace a smutku. I když se vám možná nechce ven, může to být ve skutečnosti ten správný recept na zlepšení nálady. Zavolejte kamarádovi a jděte na procházku (vychutnejte si sluníčko), pusťte si film nebo si naplánujte večerní zábavu s přáteli na bowlingové dráze, kde se budete bavit a zasmát se.

Flo-yo nemá žádnou spojitost s froyo (zkratka pro mražený jogurt), Floridou nebo dokonce Flo Ridou.

Je to zkratka pro plovoucí jógu a uvádí se, že jde o fitness módu, která se rozšířila na horké a vlhké východní pobřeží.

Účastníci Flo-yo jdou na 10-30 minut do vody na paddleboardech (SUP) a na 30-60 minut se usadí v klidné oblasti, kde pak na svých prknech provádějí jógové pohyby. Jde tedy o spojení SUP a jógy v jednom tréninku. A protože jste na vodě na vrcholu všech živých tvorů, někteří říkají, že je to spíše zenové cvičení.

Zúčastnili jste se flo-yo? Je to móda, která tu zůstane?

[přes TODAY Health]

Jako profesionál v oblasti zdraví, který je shodou okolností amatérským cinefilem, při sledování filmu vždy dbám na to, jak je fitness zobrazeno. Některé filmy nemají nic společného s fitness nebo cvičením, zatímco fitness může hrát vedlejší roli nebo být hlavním rysem v jiných. Vždy je zajímavé vidět, jak je zobrazena kondice a zda postavy skutečně mohou vykonávat fyzické výkony zobrazené na velké obrazovce.

S ohledem na to zde uvádíme seznam filmů, díky nimž se fitness stalo nezapomenutelnou součástí příběhu. Tento seznam nezahrnuje známé dokumenty jako Pumping Iron, Bigger, Faster, Stronger nebo Generation Iron ani životopisné filmy, které vyprávějí příběh skutečných sportovců jako Ali nebo Prefontaine. I když tyto filmy rozhodně stojí za to vidět, účelem tohoto seznamu je identifikovat filmy, kde je fitness důležitým prvkem v příběhu. A co je nejdůležitější, tyto filmy prezentují fitness takovým způsobem, že vás to nutí obléknout si cvičební náčiní a začít se potit. Takže, pokud byste mohli použít trochu extra motivace k pohybu, nezapomeňte přidat těchto 14 titulů do svého seznamu sledovaných:

Vision Quest

Wrestler Louden Swain (Matthew Modine) trénuje, aby se utkal s nejlepším wrestlerem ve státě, Shute, a přitom se zamiloval do starší ženy (Linda Fiorentino), která si pronajímá pokoj ve Swainově domácnosti. Scéna, kde Swain vyzývá Shutea, když se vrhá do schodů a nese na zádech kládu, vás přiměje najít nejbližší stadion. Tradiční příběh smolařů zasazený do nezapomenutelné hudby 80. let z něj dělá jeden z nejlepších fitness filmů všech dob.

Olověná vesta

V dekádě, která nám poskytla nepřeberné množství filmů s úžasnými těly Schwarzeneggera, Stalloneho a Van Damma, je ironické, že Mathew Modine, stěží plakátový chlapec o fitness, je ve dvou z nejlepších filmů té doby o fitness. Ve filmu Full Metal Jacket hraje Modine roli amerického námořního novináře, který zažívá hrůzy války ve Vietnamu. Co dělá tento film nezapomenutelným z hlediska fitness, jsou scény tréninku rekrutů námořní pěchoty na Parris Island v Jižní Karolíně. Bývalý instruktor amerického námořního cvičení R. Lee Ermey byl původně najat jako technický poradce, aby zajistil přesnost scén náborového výcviku, ale režisér Stanley Kubrick se rozhodl obsadit ho do role seržanta dělostřelectva Hartmana, aby divákům poskytl jedinečný pohled na fyzickou kondici. zkoušky, které vytvářejí mariňáky. 

Perfektní

V tomto klasickém filmu z 80. let vystupuje John Travolta jako reportér Rolling Stone, který cestuje do Los Angeles, aby napsal příběh o tom, jak kluby zdraví nahradily diskotéky jako místa, kde nezadaní jezdí na rande. Jamie Lee Curtis hraje dynamickou a oblíbenou instruktorku aerobiku, která vede nejoblíbenější lekce pro pocení a míchání. Návleky na nohy, kombinézy, úžasný soundtrack z 80. let a Travolta dělá taneční aerobik, když se zamiluje do Curtise, tvoří zábavný příběh o počátcích subkultury fitness.

Rocky IV

Všechny filmy o Rockym by měly být na seznamu, ale IV vyčnívá, protože scény Draga a Rockyho, jak trénují jejich zúčtování, jsou pravděpodobně nejlepší fitness sestřih všech dob. Kolik z nás se vrátilo domů a zvedlo svá plastová závaží poté, co jsme viděli tento film? Ironií je, že když tento film vyšel, Drago při tréninku používal high-tech zařízení a stroje, zatímco Rocky byl odkázán na trénink v řídké stodole a zamrzlé sibiřské tundře. Kdybyste mi řekli, že tento film dal Gregu Glassmanovi nápad založit CrossFit, věřil bych vám.

Bolest Získat

Marky Mark a rocková hvězda jako tělocvičné krysy, které plánují unést bezohledného obchodníka v podání Tonyho Shalhouba. Co nemilovat? Tento příběh je skvělým odstraněním „subkultury bratrů“ chlapů, kteří si cení více síly než mozku.  

(Původní) Karate Kid

Vosk na, vosk pryč. Natřete plot. Trénink rovnováhy ve stoje na přídi veslice. Dalo by se namítnout, že Pat Morita jako instruktor karate pan Miyagi byl jedním z původních trenérů, kteří představovali pohybový trénink jako klíčovou součást jeho tréninkového režimu. Srdce z osmdesátých let Ralph Macchio představuje smolného Daniela, který trénuje, aby mohl soutěžit na turnaji v karate. „Žádný špatný student, jen špatný učitel. Učitel řekni, studente,“ je jeden z nejpamátnějších citátů pana Miyagiho, který lze použít při jakémkoli fitness úsilí. 

300

Tento přehnaně násilný film zasadil Gerarda Butlera na mapu, ale pokud nechcete jít do posilovny poté, co sledujete Sparťany v akci, nemáte duši. 

Kravata: Klub rváčů, Snatch and Troy

Bylo těžké rozhodnout, který film Brada Pitta si na tomto seznamu nejvíce zaslouží uznání – proto ta trojnásobná remíza. Ať už je to jako Mickey, irský cikán s nahými klouby ve filmu Snatch; Tyler Durden, útržkovitý anti-hrdina v Klubu rváčů; nebo válečník Achilles v Tróji, každá role představovala Pittovu fyzickou zdatnost. Kluci mají rádi tyto filmy kvůli akci, zatímco ženy mají tyto filmy rády kvůli Bradovi. Bez ohledu na důvod sledování mají tyto filmy sílu zvýšit vaši motivaci k tréninku.

Milionové dítě

Hilary Swank hraje boxerku, která trénuje pod vedením prošedivělého veterána Clinta Eastwooda. Tréninkové a bojové scény ukazují, že ženy jsou dostatečně tvrdé, aby soutěžily v ringu. Pokud jste fanouškem Rhondy Rousey, tento film by rozhodně měl být na vašem seznamu sledovaných. 

GI Jane

Je těžké uvěřit, že tento film je téměř 20 let starý, ale nyní je důležitější než kdy jindy, že americká armáda otevřela bojové role ženám. V tomto filmu z 90. let hraje Demi Moore první ženu, která byla považována za elitní bojovou jednotku US Navy SEALs. Když si připomenete Moorovu oddanost a vytrvalost tváří v tvář značné opozici, pomůže vám to posílit vaši duševní odolnost, až budete příště bojovat s WOD. 

Bourneova identita (všechny)

Všechny tři filmy o Bourneovi s Mattem Damonem v hlavní roli jako tvrdě zasahující zabiják ze speciálních operací, který bojuje s krizí identity, stojí za to vidět. Pokud jste parkour ještě nezkusili, kaskadérské akční scény v této trilogii vás přimějí vyhledat nejbližší volnoběžnou posilovnu.

Navýšení

Ano, tento film jsem viděl kvůli své ženě (to je můj příběh a toho se držím), ale nemůžeme mít seznam nejlepších filmů o fitness, aniž bychom nezahrnuli Channinga Tatuma. V tomto filmu je to nezkušený teenager, který se ve snaze zapadnout a změnit svůj život začne tančit. Díky soundtracku a tanečním scénám budete chtít odstrčit konferenční stolek z cesty a ve svém obývacím pokoji hrát boogie.

Možná víte, kolik kalorií jste spálili během běhu, ale jak můžete sledovat aktivitu, když jdete ven tančit (nebo tančíte sami před zrcadlem), jdete po schodech nebo hrajete basketbal? Společnost Nike+ dnes vydala řešení: svůj Nike+ FuelBand.

Nike říká, že tento tenký náramek bude sledovat veškerou vaši fyzickou aktivitu během dne pomocí jedné metriky. 

Gizmodo uvedl, že se toho snaží dosáhnout pomocí „kyslíkové kinetiky“, aby určil, kolik kyslíku používáte, a tedy jaký druh činnosti děláte – namáhavou nebo sezením u stolu. Poté převede informace o kyslíku na to, co nazývají Nikefuel, takže veškerá vaše aktivita je sledována pomocí jedné metriky.

Na základě cíle, který jste si stanovili na začátku dne, bude tento fitness gadget sledovat váš pokrok a rozsvítí se z červené na zelenou – červená znamená, že jste svůj cíl nesplnili, a zelená znamená, že ano.

FuelBand se připojuje k počítači přes USB nebo k iPhone a aplikaci Nike+ FuelBand přes Bluetooth.

Nike říká: „Život je sport. Budete tento gadget používat ke sledování své každodenní fyzické aktivity?

Mimochodem, spaní v křesle, voskování a surfování na webu se nepočítá:

Pokud začínáte s cvičebním programem, pravděpodobně jste slyšeli, že rozvoj základní síly je důležitý. I když je to pravda, vaším cílem na začátku cvičebního programu by mělo být obnovení stability a mobility ve vašem těle, které začíná v centru hmoty a jádra. Chcete si tedy vyvinout stabilizaci v celém středovém a páteřním svalstvu a poté postoupit k tréninku jádra mobilizací končetin a začleněním pohybu. 

Následují dvě fáze základních cvičení. První trénuje stabilitu, zatímco druhá fáze se zaměřuje na mobilitu. Před přechodem k mobilitě je nejlepší vyvinout stabilitu. Začněte prováděním každého cvičení po dobu 20 sekund a postupně zvyšujte na 30 nebo více sekund, jak se vaše kondice zlepšuje. Pokud cvičení zahrnuje pohyb, začněte s osmi opakováními a pokračujte na 12, jakmile se vaše základní síla zlepší. Nakonec začněte se dvěma sériemi a nakonec zvyšte na tři série každého cviku. 

Stabilita

Core Bracing

Toto cvičení vás naučí, jak stabilizovat své jádro během následujících cvičení. Postavte se vzpřímeně s nohama na vzdálenost boků a pažemi po stranách s dlaněmi směřujícími dopředu. Stáhněte břišní svaly na 10 sekund a pokračujte v hlubokém dýchání. V tomto cvičení můžete pokročit tak, že zpevníte jádro a pomalu zvednete pravou nohu do 90 stupňů před tělem. Pokračujte ve střídání. Cílem je podepřít jádro tak, abyste pohybovali pouze kyčelním kloubem. Nechcete to kompenzovat trupem nebo švihat nohou hybností. Čím pomalejší je pohyb, tím hlouběji zpevníte jádro. 

Ptačí pes

Zaujměte pozici na všech čtyřech s rukama na šířku ramen a koleny na vzdálenost boků. Podepřete jádro a natáhněte pravou nohu za sebe. Udržujte chodidlo v úrovni kyčle. Dále natáhněte levou paži dopředu s palcem nahoru. Udržujte ruku v úrovni ramene. Držte a opakujte na opačnou stranu. 

Prkno

Zaujměte pozici na všech čtyřech s rukama na šířku ramen a koleny na vzdálenost boků. Natáhněte nohy a položte váhu na bříška chodidel. Udržujte jádro zpevněné a zhluboka dýchejte. Aby bylo prkno snazší, udržujte chodidla ve vzdálenosti od boků; dejte nohy k sobě, aby byl pohyb náročnější. 

hip most

Lehněte si na záda a položte chodidla na podlahu ve vzdálenosti od boků. Paže držte po stranách s dlaněmi směřujícími k podlaze. Zvedněte boky nahoru, abyste cítili kontrakci do hamstringů, hýžďových svalů a spodní části zad. Vydržte 20 až 30 sekund a pomalu uvolňujte zpět na podlahu, jeden obratel po druhém. 

Boční prkno

Lehněte si na pravý bok a položte pravé předloktí na podlahu. Ohněte pravé koleno do 90 stupňů a zvedněte boky ze země. Levou paži natáhněte nad rameno, dlaň směřuje dopředu. Pravou lopatku držte „dole“ a dále od ucha. Vydržte a opakujte na druhou stranu. 

Klepání prstů vleže

Lehněte si na záda a pokrčte kolena o 90 stupňů. Aktivujte a zpevněte jádro. S výdechem držte pravé koleno pod úhlem 90 stupňů a snižte nohu, abyste „klepli“ směrem k podlaze. Vraťte se do středu a přepněte na druhou nohu. Střídejte nohy při zachování stability jádra. Nedovolte, aby páteř vyskakovala a vyskakovala z podlahy. 

Mobilita

Ptačí pes s loktem ke kolenům

Zaujměte pozici na všech čtyřech s rukama na šířku ramen a koleny na vzdálenost boků. Podepřete jádro a natáhněte pravou nohu za sebe. Udržujte chodidlo v úrovni kyčle. Dále natáhněte levou paži dopředu s palcem nahoru. Udržujte ruku v úrovni ramene. Přitáhněte levý loket a pravé koleno k sobě (s největší pravděpodobností se nebudou dotýkat) a poté natáhněte do výchozí polohy. Dokončete jednu sadu na první straně a opakujte na druhé straně. 

Prkno s Kolenním pohonem

Zaujměte pozici na všech čtyřech s rukama na šířku ramen a koleny na vzdálenost boků. Natáhněte nohy a položte váhu na bříška chodidel. Udržujte jádro zpevněné a zhluboka dýchejte. Pomalu přitáhněte pravé koleno k hrudníku a uvolněte nohu zpět do výchozí polohy. Střídejte jízdu pravým a poté levým kolenem dopředu.  

Pohybující se hip most

Lehněte si na záda a položte chodidla na podlahu ve vzdálenosti od boků. Paže držte po stranách s dlaněmi směřujícími k podlaze. Zvedněte boky nahoru, abyste cítili kontrakci do hamstringů, hýžďových svalů a spodní části zad. Vydržte tři sekundy a pomalu uvolněte páteř a boky zpět na podlahu.